Organizatorzy

Ekipa Road-Racing.pl  http://road-racing.pl/ zawiązała sie pod koniec 2014 Roku. Założył ją, wraz  z grupą kolegów- entuzjastów kolarstwa- Bartosz Kasprzyk. W tym samym czasie powstał portal Road-Racing.pl Obecnie poczytna strona internatowa poświęcona kolarstwu i sprzętowi kolarskiemu

W 2015 roku po przejechaniu pętli za Gromadką, zrzuciłem plik do portalu Strava. Zauważyłem, że ślad trasy ułożył się  w kształt głowy psa. Wyglądał jak łeb Cocker Spaniela. Głowa Psa? Dog’s Head- to brzmiało znacznie lepiej. Pod tą nazwą zorganizowaliśmy dwie ustawki na tej pętli . Było to testem odbioru trasy. Trasa spodobała się naszym znajomym z Jeleniej Góry Lwówka i innych okolicznych miejscowości.

W 2018 roku dzięki wsparciu firmy ACER Polska i zaangażowanych w  prace ludzi, robimy poważny wyścig. Ambicje mamy wysokie, chcemy aby nasz wyścig na długo pozytywnie zapisał się w Waszej pamięci. Start i finisz  z Toru Pixers Ring. Wspaniała pętla i drobna atrakcja po drodze 2 x 500m sektor bruku. Jakość asfaltów perfekcyjna-rzadko spotykana rzecz na wyścigach  w Polsce.